תוכנית ההשלמות לתואר שני בעבודה סוציאלית לבעלי תארים מתחומים אחרים

תואר שני
חד-חוגי

התוכנית ללימודי השלמות לתואר שני בעבודה סוציאלית לבעלי תארים מתחומים אחרים: הטיימינג המושלם להסבה מקצועית

 

רוצה לעשות שינוי, לא רק בחיים שלך, אלא גם בחיים של המשפחות והקהילות שסביבך? חשבת על קריירה שתעניק לך תחושה של סיפוק בעבודה והגשמה עצמית? בא לך להמציא את עצמך מחדש? אם כך, הגעת בדיוק למקום הנכון. התוכנית ללימודי השלמות לתואר שני בעבודה סוציאלית מאפשרת לך להשפיע על הסוגיות החברתיות החשובות ביותר בחברה הישראלית: ילדים בסיכון, אלימות במשפחה, טראומה ולחץ, עוני ואבטלה, התמכרויות, מוגבלויות פיזיות ונפשיות, זהות מגדר, שכול ואובדן ועוד. גם אם יש לך תארים בתחומים אחרים, אצלנו זו רק נקודת ההתחלה לקריירה מרתקת בתחום הטיפול והסיוע.  
 
למה אצלנו?

כי ישנן אוכלוסיות בסיכון שזקוקות לך, והתוכנית ללימודי השלמות לתואר השני בעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב פתוחה בפניך ללא קשר לתחום שאותו למדת בעבר במסגרת לימודי התואר הראשון או השני, וללא קשר לעיסוק המקצועי שלך עד כה. אנחנו מעניקים ידע טיפולי פרקטי וחשיבה ביקורתית בסוגיות חברתיות חשובות. כי צדק, שוויון חברתי ורווחה אישית הן עבורנו יותר מסיסמאות. 
 


מה אפשר לעשות עם זה?

תואר שני בעבודה סוציאלית מאפשר לך להשתלב בסקטור הממשלתי והמקומי כמו גם במגזר הפרטי, ולעבוד במחלקות לשירותים חברתיים, בתי חולים, מרפאות ומרפאות פסיכיאטריות, בקופות החולים, המגזר העסקי, ובקליניקה פרטית. בין מקומות העבודה הנוספים שיהיו פתוחים בפניך נמצאים שירותי מבחן לנוער ולמבוגרים, פנימיות, בתי ספר, בתי סוהר, בתי אבות, שירותי הגירה וקליטה, מפעלי תעשייה, משרד הביטחון, צבא וארגונים חברתיים שונים. 
 


איך אפשר ללמוד את זה?

אנחנו מעודדים סטודנטים וסטודנטיות מצטיינים שסיימו תואר ראשון או שני במוסד אקדמי מוכר, להירשם אלינו לתכנית. בנוסף לתואר, נדרשת מעורבות וניסיון מוכחים בעשייה חברתית או פעילות התנדבותית שקשורה לעולם העבודה הסוציאלית. לסיום, נדרשת השלמה של שישה קורסי קדם שאינם נלמדים במסגרת התוכנית: סטטיסטיקה ושיטות מחקר, וארבעה קורסים נוספים מתוך הרשימה הבאה: מבוא לסוציולוגיה, מבוא לפסיכולוגיה, מבוא לפסיכופתולוגיה, תיאוריות אישיות, פסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה התפתחותית, החברה הישראלית, כלכלה, מבוא למשפט או שיטת המשפט הישראלי, ומבוא למנהל ומדיניות ציבורית. הלימודים במסגרת התוכנית כוללים שנה של השלמות ושנתיים של הכשרה מעשית מודרכת. ההכשרה המעשית המודרכת מתקיימת באזור המרכז המורחב בלבד, ובמסגרות שנקבעות על ידי היחידה להכשרה מעשית בבית הספר לעבודה סוציאלית. השיבוץ למסגרת הכשרה מעשית נעשה בסמוך לתחילת שנת הלימודים. משנת הלימודים השנייה, הלימודים לתואר שני יתקיימו במסלול אינטגרטיבי לטיפול והתערבות בעבודה סוציאלית או במסלול לקידום מדיניות וזכויות חברתיות – עם עבודה תזה או ללא עבודת תזה, לבחירתך.  
 

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ראש התוכנית: ד"ר גיא שילה
03-6409517
לקבלת מידע נוסף יש לפתוח פניה במערכת הפניות בנושא: רישום/קבלה