למה ללמוד מאסטר-טראק?
למה ללמוד מאסטר-טראק
למה ללמוד מאסטר-טראק

חדש ובלעדי לאוניברסיטת תל אביב: מאסטר-טראק


טכנולוגיות חדשות (כמו בינה מלאכותית, רכבים אוטונומיים, mRNA, ועוד), תחרות בלתי פוסקת בעולם גלובאלי, שינויים חברתיים (כמו המחאה החברתית), משברים צפויים (כמו משבר האקלים) ובלתי צפויים (כמו הקורונה) מחייבים אותנו ללמוד כל הזמן בכדי להתאים את עצמנו למציאות המשתנה.

 

למידה תמידית (Lifelong Learning) אינה רק סיסמה, היא הופכת לאורח חיים. תואר ראשון משמש ככרטיס כניסה לעולם התעסוקה, אבל הוא אינו מספיק עבור תפקידים חדשים, מיומנויות חדשות ושפות חדשות.

 

בתחומי הפיתוח הטכנולוגי, ההנדסה והמדעים קל מאוד לצבור פערי ידע משמעותיים. הטכנולוגיה שלמדת בתואר הראשון שלך פשוט טסה קדימה: בינה מלאכותית, רובוטיקה וביג דאטה ככל הנראה טרם נולדו כשלמדת באוניברסיטה או רק היו בחיתוליהם.

 

מה לומדים?


תוכניות מאסטר-טראק בפקולטה להנדסה - התוכניות לא יפתחו לרישום בשנה"ל בתשפ"ה:
אינטליגנציה מלאכותית (AI) - הנדסת חשמל
עיבוד אותות ותמונות - הנדסת חשמל
מדע הנתונים (Big Data) - הנדסת תעשייה
 

 

חדש! תוכניות מאסטר טראק בפקולטה למדעי הרוח:
מאסטר טראק בלימודי מזרח אסיה - לבוגרות ולבוגרי תואר ראשון במזרח אסיה
מאסטר-טראק בלימודי מזרח אסיה המודרנית והעכשווית - לבוגרות ולבוגרי תואר ראשון בתחומים אחרים

 

חדש! תוכניות מאסטר טראק בבית הספר למדעי המוח:
מאסטר טראק במיפוי המוח
מאסטר טראק בחישוביות עצבית
 

 

המאסטר-טראק שעושה הבדל גדול


אוניברסיטת תל אביב גאה להיות הראשונה בישראל שמציעה את האפשרות ללימודי מאסטר-טראק, תוכניות לימודים המיועדות לבעלי תואר ראשון ומבוססות על אשכול של קורסים אקדמיים לתואר שני שיש להם נושא משותף.

 

לימודי מאסטר-טראק יאפשרו לבוגרות ולבוגרי תואר ראשון לעדכן ולחדש את הידע שלהם במקביל לניסיון שצברו. הם יוכלו להוסיף מומחיות בנושא שקשור לתחום עבודתם או בתחום שהם רוצים להיכנס אליו. את המאסטר-טראק ניתן ללמוד במקביל לעבודה במשרה מלאה.

 

לימודי מאסטר-טראק יאפשרו לך להיות צעד אחד לפני כולם, עם ארגז כלים מעודכן וחדש, ללא קשר לחלוף השנים שעברו מאז שלבשת את הגלימה האקדמית והכובע בטקס הענקת התואר.

 

 

איך לומדים?


כל אחד מהמאסטר-טראק מורכב באופן מובנה מ-2 עד 4 קורסים בהיקף כולל של 12-8 שעות סמסטריאליות (ש"ס). יהיה עליך להירשם למינימום 2 קורסים בשנה ולהשלים את כל הקורסים הנדרשים תוך 3 סמסטרים. בסיום הלימודים תוענק לך תעודה - בתנאי, כמובן, שתעמוד בדרישות האקדמיות של הפקולטה: סיום מאסטר-טראק בממוצע של 75 לפחות וציון 60 לפחות בכל קורס.

 

הרישום לקורסים בכל מאסטר-טראק יתבצע בהתאם לזמינות הקורסים בכל שנה ועל בסיס מקום פנוי.

 

ניתן ללמוד בו זמנית מספר מאסטר-טראק. עם זאת אנו ממליצים לך לא למהר, וללמוד כל מאסטר-טראק בנפרד כדי להימנע מעומס וכדי לסיים את הקורסים בהצלחה.

 

איך נרשמים?


1. נכנסים לרישום המקוון. להרשמה לחצו כאן >>
2. בוחרים הרשמה לתואר שני/מאסטר-טראק/לימודי תעודה
3. מזינים את הפרטים האישיים
4. בעדיפות הראשונה בוחרים את התוכנית הרצויה
5. משלימים את תהליך הרישום עד לסיומו

 

איך מתקבלים?


תנאי הקבלה לכל מאסטר-טראק זהים לתנאי הקבלה לתואר השני הרגיל בכל אחת מהתוכניות, לרבות לימודי ההשלמה הנדרשים לקבלה, במקרה זה יש להשלים את לימודי ההשלמה לפני שמתחילים בלימודי המאסטר-טראק.

קבלה ללא השלמות אפשרית למקבץ ראשון ואחד בלבד באישור הוועדה היחידתית לתואר שני. המשך לימודים באשכולות המאסטר-טראק מחייבים לימודי השלמה בהתאם לעמידה בתנאי הקבלה לתואר שני.

כל בקשה לפטור מהשלמות תיבחן לגופו של עניין ע"י ועדת הקבלה היחידתית בהתאם לתיק הלימודים של המועמד והמקבץ אליו הוא מעוניין להירשם.

בקשה זו תבחן תוך התייחסות האם למועמד יש את דרישת הידע המוקדם בקורסי אשכול המאסטר-טראק שאליו הוא מבקש להירשם.

כבר התחלת או סיימת לימודי מאסטר-טראק? ניתן להתקבל למאסטר-טראק נוסף באותה תוכנית לימודים בלי בדיקה מחודשת של תנאי הקבלה (למעט תלמידים שהתקבלו למאסטר-טראק אחד בלבד ללא לימודי השלמה, או ללימודי השלמה חלקיים ברישום ללימודי מאסטר-טראק ראשון) ובתנאי שלא עברו 5 שנים מלימודי המאסטר-טראק הקודם.

 

איך ממשיכים לתואר שני ללא תזה?


בפקולטה להנדסה:

אם ברצונך ללמוד להמשיך לתואר שני בתוכנית הלימודים בפקולטה להנדסה שאליה משתייך המאסטר-טראק שהשלמת, יתאפשר לך לעבור תוך 5 שנים מסיום לימודי המאסטר-טראק ללימודי תואר שני מלא (במסלול ללא תזה, הכולל פרויקט גמר) ויוכרו לך כל הקורסים שהשלמת במסגרת המאסטר-טראק, בהתאם לתקנון הלימודים לתואר שני. הקורסים ב"רמת מקבילה" וקורסים מחוץ לתוכנית הלימודים יוכרו בהתאם לתקנון והנחיות יחידת הלימוד. 

 

אם ברצונך ללמוד להמשיך לתואר שני בתוכנית לימודים בפקולטה להנדסה שהמאסטר-טראק שהשלמת אינו משתייך אליה, ראשית יהיה עליך לעמוד בדרישות הקבלה של התוכנית. לאחר קבלה, יוכרו לך הקורסים הרלבנטיים של המאסטר-טראק שהשלמת.


בבית ספר למדעי המוח:

אם ברצונך להמשיך ללימודי תואר שני בבית הספר למדעי המוח ניתן לעבור לתואר שני תוך שנתיים מסיום לימודי המאסטר-טראק בציון סופי של 88 לפחות. לתואר שני מחקרי/קליני/חישוביות עצבית יתקבלו רק מועמדים שתיאמו מנחה לעבודה התזה וביצעו פרויקט מחקרי.

 

בחוג למזרח אסיה:

אם ברצונך להמשיך ללימודי תואר שני בחוג למזרח אסיה, ניתן לעבור לתואר שני עד שלוש שנים מסיום לימודי המאסטר טראק בציון ממוצע 80 לפחות. בוגרי מזרח אסיה לא יידרשו להשלמות (למעט בנושא שפה, לפי הצורך למתקבלים למסלול המחקרי). בעלי תואר בוגר בתחומים אחרים יידרשו להשלמות, בהתאם למסלול בו יבחרו (עיוני/מחקרי). ההשלמות ייקבעו על ידי ועדת קבלה חוגית.

 

מה לגבי שכר הלימוד?


כל קורסי המאסטר-טראק שיוכרו לך במעבר ללימודי תואר שני רגילים, ייחשבו למכסת שכר הלימוד לתואר השני. כלומר: התשלום עבור כל קורסי המאסטר-טראק יהוו חלק משכר הלימוד הרגיל, במקרה שבחרת להמשיך לתואר שני.

 

ומה אם השלמתי יותר ממאסטר-טראק אחד?


כל אחת מתוכניות הלימודים לתואר שני תכיר לך עד 3 אשכולות לכל היותר, ולא יותר מ-75% מהנקודות לתואר, (בפקולטה להנדסה - מתוכם רק אחד יכול להיות מאסטר-טראק שאינו משתייך אליה. כלומר תינתן לך הכרה בעד 3 מאסטר-טראק המשתייכים לתוכנית שאליה התקבלת או 2 מאסטר-טראק המשתייכים לתוכנית ועוד מאסטר-טראק נוסף שאינו משתייך אליה).

 

לדוגמה, בהנדסת חשמל יוכרו לך קורסי המאסטר-טראק ב-AI ובעיבוד אותות (שניהם מתקיימים בהנדסת חשמל) וקורסי המאסטר-טראק ב-Big Data (המתקיים בהנדסת תעשייה). בהנדסה מכנית יוכרו לך קורסי המאסטר-טראק ברובוטיקה (המתקיים בהנדסה מכנית) והקורסים של מאסטר-טראק אחד נוסף מבין אלה שאינם משתייכים לתוכנית (AI, עיבוד אותו ומדע הנתונים, לדוגמה).

 

לאחר המעבר מלימודי מאסטר-טראק ללימודים במסגרת תואר שני יהיה עליך לסיים את לימודי התואר השני במהלך שנתיים אקדמיות לכל היותר. הדרישות האקדמיות לסיום הלימודים ולקבלת התואר השני תהיינה זהות לדרישות האקדמיות הרגילות לסיום תואר שני לפי תקנון הלימודים לתואר שני. 

 

 

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב