תואר שני בלימודי פיזיקה

תואר שני
2 שנות לימוד
עיוני/מחקרי
0321 מסלול 0000

תואר שני בלימודי פיזיקה: הידע מחכה לך


שאלת את עצמך פעם אם אור הוא חלקיק או גל? ולמה האלקטרון כל כך שלילי? חלמת בלילה שאתה ממציא מוליך-על מסוג חדש? גודלו של היקום מסקרן אותך ולא עושה לך התקף חרדה? אם כן, אולי הגיע הזמן שלך לקפוץ קפיצת ראש ולהעמיק את הידע שלך בתחומים המרתקים שמנסים לפענח את סודות היקום, מהכי קטן להכי גדול. תואר שני בלימודי פיזיקה ואסטרונומיה יעזור לך ללמוד לנסח כל בעיה כמשוואות שניתן לפתור, או לייצג אותה בניסוי במעבדה ולקבל תשובה. אם זו אלקטרו-אופטיקה, פיזיקה גרעינית, ביופיזיקה, פיתוח לווינים, או ננו טכנולוגיה, התוכנית שלנו תסייע לך להשתלב במגוון תפקידי מפתח בתעשייה ובמחקר הבינלאומי. 

 

למה אצלנו?


כי אם באמת רוצים להבין, צריך לדעת פיזיקה. תוכנית הלימודים לתואר השני באוניברסיטת תל אביב מאפשרת לך לבצע מחקר עיוני וניסויי במעבדות מתקדמות, בשפע בלתי נתפס של תחומים: אסטרופיזיקה – עם חורים שחורים,  כוכבים מתפוצצים, גלקסיות, פלנטות; פיזיקת החומר המעובה – מערכות קלאסיות וקוונטיות מורכבות, העולם המאקרוסקופי, מיקרוסקופי, עד הננו ובחזרה; ופיזיקה של חלקיקים ואנרגיות גבוהות – שמתחקה אחר החלקיקים והכוחות היסודיים של הטבע.. 

 

מה אפשר לעשות עם זה?


תואר שני בלימודי פיזיקה באוניברסיטת תל אביב מאפשר לך להשתלב בכל תחומי המחקר המדעי באקדמיה וגם להצטרף לצוותי מחקר ופיתוח בתעשיית הידע וההייטק במגוון תפקידי מפתח, ניהול והובלה. בין תחומי העיסוק הפוטנציאליים שלך נמצאים פיתוח אלגוריתמים, פיתוח מערכות טכנולוגיות לצרכים צבאיים ואזרחיים, פיתוח מקורות אנרגיה חלופיים, פיתוח מערכות ביו-רפואיות, פיתוח רכיבים בתעשיות אלקטרו-אופטיות ועוד. בין מקומות העבודה הרבים שיהיו פתוחים בפניך נמצאים מערכת הביטחון, סוכנויות לחקר החלל, משרדי ממשלה, מכוני מחקר ופיתוח, חברות הייטק גדולות וגופים פיננסיים. 

 

איך אפשר ללמוד את זה?


כדי להתקבל לתואר שני בלימודי פיזיקה באוניברסיטת תל אביב צריך תואר ראשון בפיזיקה או בתחום לימודים קרוב (כמו הנדסה או מדעי החיים) ממוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה. לימודי התואר השני אצלנו מתקיימים במסלול עם עבודת גמר בלבד. 

 

התואר המוענק:

M.Sc בפיזיקה

 

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
לחומר המעובה: פרופ' משה גולדשטיין
03-6408300
אסטרופיזיקה: פרופ' דן מעוז
03-6408538
פיזיקת החלקיקים: פרופ' תומר וולנסקי
03-6407026
מזכירות הסטודנטים: קארן שר
03-6408237
ימי קבלה: ימי קבלה: א', ב', ג', ה'
שעות: 8:00-13:15
חדר 305, בניין קפלון קומה 3