מאסטר-טראק בהנדסה - Al – אינטליגנציה מלאכותית (ביה"ס להנדסת חשמל)

תואר שני
1.50 שנות לימוד
חד-חוגי
0510 מסלול 0100

אודות התוכנית

 

אינטליגנציה מלאכותית היא שם כולל לתחום במדעי המחשב שעוסק ביכולתם של מחשבים לפעול באופן המציג יכולות אנושיות. מדובר בתחום שהולך ותופס תאוצה גם כיום, ונוגע כמעט בכל פעילות טכנולוגית - החל מאפליקציה ללימוד שפות ועד המצאתם של הרכבים האוטונומיים. למעשה, לימודי האינטליגנציה המלאכותית מהווים כלי חשוב מאוד בארגז הכלים של איש ההייטק בעולם החדש.

בסיס הידע הנדרש לעיסוק באינטליגנציה מלאכותית הוא ייחודי, כאשר רובם של בוגרי תואר במדעים וטכנולוגיה אינם נחשפים אליו במהלך לימודי התואר הראשון. חלק מהקורסים שתלמדו במיקר-מאסטר באינטלגנציה מלאכותית הם: מבוא ללמידת מכונה, תורת הלמידה החישובית, למידה עמוקה, ראייה ממוחשבת, עיבוד וניתוח וידיאו ואופטימיזציה ועוד. כבר במהלך לימודי קורסים אלו, תוכלו לתרגל באופן מעשי את הנלמד.

 

מבנה תוכנית הלימודים

 

יש לבחור 3 קורסים, סה"כ 10-11 ש"ס. 
קורס חובה
שעות סמסטריאליות (ש"ס)

 מבוא ללמידת מכונה סטטיסטית

4 *

חובה ללמוד לפחות קורס אחד מהשניים:

 

 תורת הלמידה החישובית*

3

 למידה עמוקה

3

השלמת מכסת השעות למאסטר-טראק בקורסי בחירה:

 

 ראייה ממוחשבת

3

 עיבוד וניתוח וידאו

4 *

 אופטימיזציה    

3

 


[ * ] קורסים אלה מקנים 3 נקודות זכות בתוכנית הלימודים לתואר שני - מס' נקודות הזכות בקורסים האחרים שווה למס' ה-ש"ס.

 

יהיה עליך להירשם למינימום 2 קורסים בשנה ולהשלים את כל הקורסים הנדרשים תוך 3 סמסטרים. בסיום הלימודים תוענק לך תעודה - בתנאי, כמובן, שתעמוד בדרישות האקדמיות של הפקולטה: סיום מאסטר-טראק בממוצע של 75 לפחות וציון 60 לפחות בכל קורס.

 

איך ממשיכים לתואר שני ללא תזה?

ניתן לעבור תוך 5 שנים מסיום לימודי המאסטר-טראק ללימודי תואר שני מלא (במסלול ללא תזה, הכולל פרויקט גמר) בהנדסת חשמל או לכל אחת מהתוכניות האחרות בפקולטה - בכפוף לעמידה בדרישות הקבלה שלהן.

 

 

מה גובה שכר הלימוד?


שכר הלימוד לכל ש"ס הינו 1,049 ₪ צמוד למדד 06/2021 (המחיר צמוד למדד המחירים לצרכן ובהתאמה לשכר הלימוד האוניברסיטאי לתואר שני).

כל קורסי המאסטר-טראק שיוכרו לך במעבר ללימודי תואר שני רגילים, ייחשבו למכסת שכר הלימוד לתואר השני. כלומר: התשלום עבור כל קורסי המאסטר-טראק יהוו חלק משכר הלימוד הרגיל, במקרה שבחרת להמשיך לתואר שני.

 

מה זה מאסטר-טראק? >>

 

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

מזכירות תואר שני: גב' ליאת כהן
03-6405791
בניין וולפסון להנדסה מכנית, חדר 112